Blog

Ile kosztuje złomowanie auta?

Czy oddanie samochodu do kasacji coś kosztuje? Lepiej oddać całe auto do kasacji czy może spróbować na nim zarobić samodzielnie? Wyjaśniamy, jakie wydatki czekają Cię w związku z podjęciem decyzji o demontażu pojazdu.

Kierowca, którego auto jest już wiekowe, często staje przed wyborem: naprawiać je w nieskończoność i godzić się z tym, że ceny remontów będą coraz droższe, czy też zmienić dotychczasowy samochód na nowszy? Jeśli tak, co zrobić ze starym?

Sentyment do długoletniego towarzysza podróży czasami podpowiada, by nie pozbywać się go zbyt wcześnie. Niektórzy właściciele aut chcieliby zachować je jak najdłużej, ustawiając je pod płotem, od czasu do czasu wykręcając z nich jakąś część, z przejęciem dodając ogłoszenia o aktywnym “dawcy”, który może jeszcze uszczęśliwić niejeden mniej zniszczony model… Jednak czy takie traktowanie zniszczonego pojazdu jest sensowne i opłacalne?

auto do kasacji

Złomowanie samochodu – bardziej opłacalne, niż myślisz

Postawienie auta pod płotem to tylko pozorna oszczędność i tylko z pozoru sposób na zarobek i wyciśnięcie ze starego pojazdu wszystkiego, co się da. Dużo bardziej opłacalne jest oddanie samochodu do recyklingu. Pamiętaj bowiem, że za samochód, którego nie użytkujesz, ale którego nie wyrejestrowałeś, wciąż musisz odprowadzać składkę OC. Poza tym, choćbyś nie wiem jak długo wykręcał części ze swojego staruszka, i tak w końcu musisz go wyrejestrować i zawieźć jego pozostałości (przede wszystkim ramę) na złom. A tam… Nie dostaniesz za nią prawie nic, ponieważ zgodnie z przepisami, jeżeli masa dostarczonego na stację demontażu auta wynosić będzie mniej niż 90% nowego samochodu, stacja taka ma prawo pobrać od Ciebie opłatę w wysokości nawet 10 złotych za brakujący kilogram. Będziesz płacił, podczas gdy fundusze zarobione na sprzedawanych od czasu do czasu części dawno już się rozpłynęły…

zderzak auta do kasacji

Oddaj całe auto do demontażu i odejdź z gotówką w kieszeni

Sytuacje opisane powyżej nie tylko są źródłem stresu i frustracji, ale także uświadamiają, że zwlekanie z oddaniem starego auta do recyklingu jest dużą stratą czasu. Jeżeli zatem Twój wysłużony pojazd z każdym kolejnym remontem generuje coraz większe koszta, a jazda nim wzbudza w Tobie niepokój o bezpieczeństwo Twoje i innych, rozważ kontakt z godną zaufania, profesjonalną stacją demontażu samochodów. Po dokonaniu minimum formalności otrzymasz za swoje stare auto gotówkę do ręki – zazwyczaj jest to kilkaset złotych. Szybko, sprawnie, legalnie i bez brudzenia rąk. I nie martw się: części Twojego wiekowego samochodziku również po demontażu na takiej stacji mogą jeszcze posłużyć do remontu innych pojazdów. W końcu to, na co przede wszystkim stawiają centra recyklingu, to ekologia!