O nas

Długoletnie doświadczenie
w demontażu pojazdów

Zlomujemy24h istnieje w branży motoryzacyjnej od 2008 roku.
W tym czasie wyspecjalizowaliśmy się w recyklingu aut osobowych, ciężarowych czy dostawczych. Nasza stacja demontażu pojazdów działa w pełni legalnie – posiadamy wszystkie wymagane prawem pozwolenia potrzebne do tego, by móc zajmować się kasacją pojazdów.

Gdzie recyklingujemy auta wycofane
z obiegu?

Zasięg naszej działalności obejmuje teren całego kraju. Skupujemy samochody nadające się do wyrejestrowania z każdego zakątka Polski.

Nasza stacja demontażu pojazdów mieści się w Kępiu Zaleszańskim, w województwie podkarpackim.

Jakie pojazdy skupujemy?

Można u nas wyzłomować auta, które z różnych względów nie nadają się już do eksploatacji – są poważnie zniszczone, przegnite, spalone bądź zostały uszkodzone w wypadku. Skupujemy nadające się do wycofania samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe.

Kasacja auta – podstawa prawna

System recyklingu pojazdów regulują konkretne przepisy, w tym ustawy uchwalone w polskim Sejmie oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego. Akty te dotyczą zarówno demontażu i recyklingu pojazdów, jak i zarządzania odpadami, również niebezpiecznymi.

Podstawowe dokumenty to Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2000/53/WE z dnia 18 września 2000 roku w sprawie pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz Ustawa z dnia 20 stycznia 2005 roku o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Zgodnie z nimi każdy samochód, którego stan nie pozwala na dalsze użytkowanie, powinien trafić do stacji demontażu pojazdów. Pewne modyfikacje do sporządzonego przez polski parlament dokumentu wprowadza Ustawa z dnia 29 czerwca 2007 roku o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.