Pytania

Kupiłam nowy samochód i nie wiem, co zrobić ze starym. Słyszałam, że mogę go gdzieś oddać. Ile to kosztuje?

Oddanie auta do stacji demontażu jest bezpłatne. Co więcej, może Pani zarobić za stary samochód kilkaset złotych płatnych gotówką od ręki (wyceny dokonujemy indywidualnie). Jeżeli auto jest kompletne, nie odejmiemy żadnej kwoty za brakujące kilogramy.

Auto, które zamierzam przeznaczyć do recyklingu, należy do mnie i mojego narzeczonego. Nie będzie go w kraju, kiedy przyjedzie laweta. Co robić?

Jeżeli współwłaściciel samochodu nie może być obecny podczas oddawania pojazdu na stację demontażu, proszę przygotować napisane przez niego wcześniej upoważnienie pozwalające Pani na rozporządzanie współwłasnością. Konieczne będzie także sporządzenie kopii dowodu osobistego narzeczonego, byśmy mogli zweryfikować jego tożsamość.

Zamierzam zezłomować mój samochód, jednak od poniedziałku do piątku jestem cały dzień w pracy. Czy możemy umówić się na odbiór auta w weekend?

Tak, jest to możliwe. Pracujemy 7 dni w tygodniu.

Czy oddając pojazd na stację demontażu, zachowuję prawo do niewykorzystanej składki OC?

Oczywiście. Wyrejestrowując auto, należy napisać wypowiedzenie umowy OC. Wówczas ma się szansę na odzyskanie niewykorzystanej składki.